AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
November 2017
SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Turqia do tė rrisė ndihmėn pėr Afganistanin

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Turqia do tė rrisė ndihmėn pėr Afganistanin   27.10.08 11:13

Komandanti i NATO-s nė Afganistan, gjenerali amerikan David McKiernan, i ka cilėsuar si tė pajustifikueshme raportimet mbi gjendjen e sigurisė nė Afganistan.
Ka njė tendencė pėr tė krijuar pėrshtypjen se talibanėt janė nė portat e Kabulit, ēfarė ėshtė plotėsisht e pavėrtetė. Gjenerali amerikan theksoi se koalicioni anti-taliban mund ta fitojė luftėn nė Afganistan.

Nė tė tjera zhvillime shefi i diplomacisė turke Ali Babacan tha se vendi i tij ėshtė i gatshėm tė bėjė mė shumė pėr aftėsimin e trupave afgane.

Babacan tha se Turqia ka marrė njė morri kėrkesash nga presidenti Karzai dhe zyrtarė tė tjerė afganė pėr tė rritur praninė dhe kontributin nė Afganistan.

Aktualisht Turqia ka 800 ushtarė, qė janė kryesisht tė vendosur nė Kabul. /rel/
Back to top Go down
View user profile
 
Turqia do tė rrisė ndihmėn pėr Afganistanin
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: