AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
December 2017
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Phelps thyen rekordin e Mark Spitz

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Phelps thyen rekordin e Mark Spitz   17.08.08 5:43

Notari amerikan, Michael Phelps, ka fituar medaljen e tij tė tetė nė Lojėrat Olimpike tė Pekinit, duke thyer rekordin e Mark Spitz, i cili nė vitin 1972 kishte fituar shtatė medalje. Me kėtė medalje Phelps ėshtė bėrė sportisti mė i suksesshėm i tė gjitha olimpiadave tė deritashme.
23-vjeēari e fitoi medaljen e tij tė tetė si pjesė e fitores sė SHBA nė stafetėn 4x100m, gjatė tė cilės garoi nė krah tė Aaron Peirsol, Brendan Hansen dhe Jason Lezak.

Ekipi amerikan vendosi njė rekord tė ri, 3.29.34 duke lėnė prapa Australinė dhe Japoninė.

Medalja e tij e tetė nė kėtė Olimpiadė e ēon nė 14 numrin e medaljeve tė arta tė SHBA-ve nė kėto Lojėra Olimpike dhe nė 16 numrin e pėrgjithshėm tė medaljeve tė fituara gjatė karrierės nga Phelps
Back to top Go down
View user profile
 
Phelps thyen rekordin e Mark Spitz
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Don Brewer of Grand Funk at a Drum Clinic Playing "Mark Says
» SCANDAL - MARK STYLER
» Biogenesis
» A Video From TED
» New song from Joshua Perahia.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: