AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
December 2017
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Motrat Williams fitojne medaljen e art nre Olimpiad

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Motrat Williams fitojne medaljen e art nre Olimpiad   17.08.08 5:41

Tenistet amerikane, Serena dhe Venus Williams, kanё fituar medaljen e artё nё dyshe nё Lojёrat Olimpike nё Pekin, pasi qё sot nё ndeshjen finale shėnuan fitore ndaj dyshes pėrfaqėsuese tё Spanjёs.
Spanjollet Anabel Medina Garrigues dhe Virginia Ruano Pascual, u mposhtёn nё dy sete nga amerikanet, me rezultat 6-2, 6-0.

Medalja e bronztė i takoi dyshes kineze Yan Li dhe Zheng Zie, tё cilat nё luftё pёr vendin e tretё mposhtėn motrat ukrainase Alona dhe Kateryna Bondarenko.

Fitorja e sotme e ēon nё 10-0 rekordin olimpik tё motrave Williams dhe iu jep atyre medaljen e dytё tё artё. Ato fituan medaljen e artё edhe nё Sydney, por nuk luajtėn nё Athinė pasi qё Serena ishte e lėnduar aso kohe
Back to top Go down
View user profile
 
Motrat Williams fitojne medaljen e art nre Olimpiad
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Digital Downbeat..... Tony Williams
» Bernie Williams
» Guitarist David Williams (worked with MJ) Dies from stroke
» Tony Williams
» T.W and Black Dots

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: