AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
November 2017
SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Grusht-shteti nė Mauritani

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Grusht-shteti nė Mauritani   07.08.08 16:24

Presidenti i Mauritanisė Mohamed Ould Cheikh Abdallahi dhe kryeministri Yahya Uaghf janė arrestuar sot, raportohet nga ky vend afrikan.
Burimet e sigurisė dhe dėshmitarėt thanė se radio dhe televizioni janė mbyllur pasi trupat ushtarake kanė parakaluar nėpėr kryeqytetin Naukēut.

Ministria e Jashtme e Francės ndėrkohė njoftoi se njė grup i gjeneralėve e mban tė burgosur kryeministrin, kurse televizioni Al Jazeera raportoi se kreu i gardės presidenciale ka marrė nėn kontroll pallatin presidencial.

Vitin e kaluar nė Mauritani u mbajtėn zgjedhjet, dy vite pas grusht-shtetit. Votėbesimi i muajit tė kaluar shkaktoi ndryshime nė kabinetin qeveritar.
Back to top Go down
View user profile
 
Grusht-shteti nė Mauritani
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: