AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
December 2017
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 India rrit ndihmat pėr Afganistanin

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: India rrit ndihmat pėr Afganistanin   07.08.08 16:23

India do tė shtojė ndihmat pėr Afganistanin deri nė 450 milionė dollarė. Ky lajm u bė i ditur nga kryeministri, Manmohan Singh, pas njė takimi me presidentin afgan, Hamid Karzai nė Nju Delhi.
Aktualisht ndihmat financiare dhe projektet pėr zhvillim tė Indisė nė Afganistan kapin shumėn e 750 milion dollarėve, njofton Deutsche Welle.

Singh e quajti sulmin ndaj ambasadės nė Kabul, njė sulm ndaj miqėsisė sė dy vendeve. India dhe Afganistani dyshojnė pėr shėrbimin sekret tė Pakistani, si organizator i sulmit, ku gjetėn vdekjen tė paktėn 58 njerėz. Pakistani i ka hedhur poshtė tė gjitha akuzat nė adresė tė tij.
Back to top Go down
View user profile
 
India rrit ndihmat pėr Afganistanin
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2012.12.12 - Leisure Valley Gurgaon, Delhi, India
» 2012.12.07 - Bangalore, India
» Bumblefoot to play with POV in India in June
» Check Out "SLAIN" - A Christian Prog-Metal Band from India

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: