AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
November 2017
SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 SHBA: Tė ndryshohet strategjia ndaj Al Kaidės

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Toni

avatar

Number of posts : 389
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: SHBA: Tė ndryshohet strategjia ndaj Al Kaidės   30.07.08 15:49

Shtetet e Bashkuara duhet tė ndryshojnė strategjinė kundėr Al Kaidės, vlerėsoi korporata RAND, organizatė joqeveritare qė shpesh punon pėr ushtrinė amerikane.
Sipas saj, bazimi i tanishėm i strategjisė tek forca ushtarake duhet tė zhvendoset tek pėrdorimi mė efikas i policisė dhe shėrbimeve informative, njofton REL.

Organizata ka studiuar pėrfundimin e grupeve terroriste qė nga viti 1968 dhe ka arritur nė konkluzionin se vetėm shtatė pėr qind e tyre janė mundur ushtarakisht.
Back to top Go down
View user profile
 
SHBA: Tė ndryshohet strategjia ndaj Al Kaidės
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: