AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
December 2017
SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Takim nė Bruksel pėr Serbinė pas Karaxhiqit

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Takim nė Bruksel pėr Serbinė pas Karaxhiqit   29.07.08 7:19

Ambasadorėt e Bashkimit Evropian takohen nė Bruksel pėr tė diskutuar ambiciet e Serbisė pėr t'u anėtarėsuar nė BE pas arrestimit javėn e kaluar tė ish udhėheqėsit serb tė Bosnjės, Radovan Karaxhiq.
Karaxhiq pritet tė dėrgohet nė Gjykatėn e Hagės kėtė javė dhe lidershipi pro-evropian i Serbisė shpreson se kjo do tė forcojė shanset e vendit pėr anėtarėsim nė BE.

Presidenti i Serbisė, Boris Tadiq ėshtė nė favor tė anėtarėsimit nė Bashkimin Evropian.
Por disa anėtarė tė BE-sė ku pėrfshihet Holanda kanė nguruar t'i japin mbėshtetje idesė duke pretenduar se Serbia ende nuk ėshtė marrė me pasojat e luftės nė Ballkan.

Arrestimi i ish-udhėheqėsit serb tė Bosnjės, Radovan Karaxhiq mund ta ndihmojė rastin e Serbisė. Ajo ka si qėllim pėr tregtinė mė tė madhe me Bashkimin Evropian dhe mė pas njė mundėsi pėr tė diskutuar nė hollėsi lidhur me llojin e reformave ekonomike dhe politike, pėr tė cilat duhet tė ketė nevojė pėr t'iu bashkuar grupit.

Serbia nuk merr pjesė nė takimin e Brukselit, nė tė cilin do tė pėrfshihen vetėm ambasadorėt e vendeve anėtare. Por Serbia shpreson se ekstradimi i Karaxhiqit do ta kėnaqė BE-nė dhe ajo ka ndėrmend qė tė bėjė deri nė fund tė kėtij viti njė aplikim formal pėr anėtarėsim
Back to top Go down
View user profile
 
Takim nė Bruksel pėr Serbinė pas Karaxhiqit
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: