AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
February 2018
SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Prokuroria serbe po i shqyrton kėrcėnimet ndaj Boris Tadiqit

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Prokuroria serbe po i shqyrton kėrcėnimet ndaj Boris Tadiqit   28.07.08 6:42

Zyra e prokurorit tė Serbisė njoftoi sot se po i shqyrton kėrcėnimet e bėra nga ana e liderėve nacionalistė kundėr presidentit pro perėndimor, Boris Tadiq, lidhur me arrestimin e tė akuzuarit pėr krime tė luftės, Radovan Karaxhiq.
Gjatė njė konferencė pėr shtyp, Vjerica Radeta nga Partia Radikale serbe, e akuzoi presidentin Tadiq pėr tradhti. Ajo tha se pėr kėtė ai mund tė pėsoj fatin e njėjtė sikur Zoran Gjingjiqi, ish-kryeministėr i Serbisė, qė u vra nė vitin 2003.

"Ne i pėrkujtojmė Tadiqit se tradhtia kurrė nuk harrohet nė Serbi", tha Vjerica Redeta dhe shtoi se "secili tradhtar nė historinė e Serbisė e ka marrė dėnimin".

Nuk ka pasur komente tė menjėhershme nga presidenti Tadiq lidhur me deklaratat e radikalėve. Por, zyra pėr shtyp e tij ka konfirmuar se zotit Tadiq i ishte dėrguar njė numėr i mesazheve kėrcėnuese gjatė kėsaj jave
Back to top Go down
View user profile
 
Prokuroria serbe po i shqyrton kėrcėnimet ndaj Boris Tadiqit
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: