AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
April 2018
SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat

Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat   27.07.08 8:33

BMW dhe Fiat tashmė janė pajtuar pėr bashkėpunim nė krijimin e platformės pėr gjeneratėn e re tė Mini-t , e cila do tė duhej tė paraqitej nė treg nė vitin 2012.
Nė platformėn e njėjtė Fiat planifikon tė ndėrtojė gjeneratėn e re tė Grande Puntos, si dhe tė Alfa Romea Mi.To. Tani pėr tani portali i cili mbulon lajme mbi automjetet Automotive News pėrmend platformėn e re tė pėrbashkėt me emėr kodi C-Evo, e cila do tė duhej tė pėrbėjė bazėn pėr pėrpunimin e Mini-t 2015 tė ri dhe mė tė madh.

Fiat e BMW gjithashtu bashkėpunojnė nė njė varg tė njėsive motorike tė reja me benzinė dhe naftė, duke pėrfshirė edhe 1.4 litėrshin katėrcilindėrsh dhe 1.2-litėrshin trecilindėrsh, tė cilėt do tė integrohen nė modelet tė cilėt tėrheqin me boshtin e pėrparmė
Back to top Go down
View user profile
 
Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: