AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
January 2018
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Parlamenti maqedonas miratoi ligjin pėr gjuhėn shqipe

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Parlamenti maqedonas miratoi ligjin pėr gjuhėn shqipe   27.07.08 8:17

Parlamenti i Maqedonisė tė premten me shumicė votash miratoi Ligjin pėr pėrdorimin zyrtar tė gjuhės shqipe.
Pėr ligjin pėr pėrdorimin e gjuhės qė e flasin mė sė paku 20 pėr qind e qytetarėve tė Maqedonisė dhe nė njėsitė e vet-ėadministrimit lokal kanė votuar 75 deputetė tė mazhorancės dhe asnjė votė kundėr.

Miratimi i ligjit pėr zyrtarizimin e gjuhės shqipe ka qenė pjesė e marrėveshjes pėr koalicionim midis VMRO-DPMNE dhe BDI.

Nė pako deputetėt aprovuan edhe ndryshimet e ligjit pėr ndarjen territoriale, me tė cilin bashkimi i komunės sė Kėrēovės shtyhet pėr katėr vite. Nė ligjin aktual parashihej qė nė fillim tė vitit tė ardhshėm komuna e Zajazit dhe Osllomesė t'i bashkohen qendrės urbane
Back to top Go down
View user profile
 
Parlamenti maqedonas miratoi ligjin pėr gjuhėn shqipe
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Lajmet Ditore-
Jump to: