AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
January 2018
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Uest Hemi siguron shėrbimet e Behramit pėr 5 milionė funta

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
koni
Admin
avatar

Number of posts : 546
Registration date : 2008-07-26

PostSubject: Uest Hemi siguron shėrbimet e Behramit pėr 5 milionė funta   26.07.08 11:45

Uest Hemi ka siguruar njė marrėveshje nė vlerė 5 milionė funta pėr futbollistin kosovar nė kombėtaren zvicerane, Valon Behrami. 23-vjeēari nga Mitrovica, i cili ka luajtur nė tė gjitha ndeshjet me Zvicrėn nė Euro 2008 ka nėnshkruar kontratė 5-vjeēare me skuadrėn angleze.
Uest Hemi ėshtė pėrballur me njė konkurrencė tė madhe nga klubet e tjera nė Angli dhe Gjermani pėr t’i siguruar shėrbimet e futbollistit kosovar, por nė fund ia ka arritur qėllimit. Drejtuesit e klubit anglez kanė bėrė tė ditur se ardhja e Behramit nuk nėnkupton largimin e kapitenit Lukas Nill. Po ashtu ata kanė mohuar se kanė bėrė njė ofertė 5 milion funta pėr sulmuesin islandez tė Barcelonės, Eidur Gudjonsen, por kanė konfirmuar se janė nė kėrkim tė njė portieri tė ri, pasi kanė lejuar Riēard Rajtin tė ribashkohet me skuadrėn Ipsuiē Taun. Futbollisti kosovar ėshtė shprehur tejet i lumtur pėr realizimin e kėtij transferimi: “Marrėveshja e arritur me Uest Hemin dhe paraqitja nė Ligėn Premiere pėr mua ėshtė njė realizim i ėndrrės. Mezi pres tė bashkohem nė stėrvitje me skuadrėn time tė re dhe tė paraqitem nė fanellėn e saj”, ka theksuar Behrami.
Back to top Go down
View user profile
 
Uest Hemi siguron shėrbimet e Behramit pėr 5 milionė funta
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Sport-
Jump to: