AlbaSound

Forum
 
HomeGalleryFAQSearchRegisterLog in
forum AlbaSound
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Latest topics
March 2018
SunMonTueWedThuFriSat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Top posters
koni (546)
 
Toni (389)
 
Admin (85)
 
PLay3r-Bl@ck (1)
 
kasi-hack (1)
 
celi (1)
 
donaldi (1)
 
zyrtare (1)
 

Share | 
 

 Shkencetaret deshifrojne ADN e shimpazese

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
avatar

Number of posts : 85
Age : 28
Registration date : 2008-07-19

PostSubject: Shkencetaret deshifrojne ADN e shimpazese   26.07.08 9:59

Shkencetaret kanė deshifruar ADN e shimpazese,
qenien me te afert me njeriun, dhe kanė bėrė krahasime tė ndryshme me kopjen
gjenetike njerėzore. Ėshtė njė hap drejt gjetjes se njė pėrgjigje biologjike pėr
pyetjen thelbesore: Ēfarė na bėn ne njerėz? Ende nuk ka pėrgjigje te sakta sesi
njerėzitė fituan tiparet e si te ecurit drejt dhe zhvillimin e gjuhėve komplekse
. Por kjo pune ka prodhuar njė liste ndryshimesh ne ADN e shimpazese dhe
gjithashtu ka dhėnė disa te dhėna se cilat prejt kėtyre ndryshimeve mund te jenė
thelbesore. "Kemi katalogun, tani duhet vetėm ta interpretojme," thotė Dr.
Robert Waterston ne University of Washington School of Medicine ne Seattle. "Nuk
ėshtė njė gen i vetėm. Do te jetė njė pėrmbledhje ndryshimesh."
Back to top Go down
View user profile http://albasound.tk
 
Shkencetaret deshifrojne ADN e shimpazese
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
AlbaSound :: Kuriozitete-
Jump to: